Kurv
0

Sekretariatet


Bente Hagelund, rektor
hagelund@fu.ku.dk, tlf. 35 32 87 07

Henriette Klejs Engelberg, programredaktør (Kunst, arkitektur og design, Film, musik og teater, Litteratur og sprog) 
engelberg@fu.ku.dk, tlf. 35 33 39 68 (på orlov)

Kathrine Piil Just, programredaktør (Natur og univers, Sundhed og psykologi, Samfund, Rundvisning og byvandring)
just@fu.ku.dk, tlf. 35 32 57 25

Anders Schreiner, programredaktør (Historie, Filosofi og idéhistorie, Tro og eksistens)
schreiner@fu.ku.dk, tlf. 35 32 32 05

Maria Lanng, programredaktør (Kunst, arkitektur og design, Film, musik og teater, Litteratur og sprog)
lanng@fu.ku.dk, tlf. 35 33 09 13

Signe Johansen, kommunikation og markedsføring 
johansen@fu.ku.dk, tlf. 35 32 85 85 (på orlov)

Charlotte Olsen, kursusadministration og ekspedition
olsen@fu.ku.dk, tlf. 35 32 87 10 

Tine Andersen, kursusadministration, ekspedition og IT
tine@fu.ku.dk, tlf. 35 33 32 94

Mette Estrup, bogholder
bogholder@fu.ku.dk, tlf. 35 32 67 48 


Besøgsadresse:


Læderstræde 34, 2. sal
1201 København K

Se kort

Kontakt os på:

Telefon: 35 32 87 10
E-mail: info@fu.ku.dk

Åbningstider: Mandag-fredag kl. 10-16 (10-14 i juli måned)

 

 

Henter...

Du besøger vores hjemmeside med Internet Explorer, og derfor vil siden ikke vises korrekt, da browseren er udgået. Vi anbefaler seneste version af Edge, Chrome, Safari eller Firefox.